Mieszkańcy, którzy płacą podatki w Lublinie, skorzystają z nowego programu lojalnościowego, który wprowadzi zniżki m.in. w usługach miejskich, w tym na komunikację miejską. Uchwała wprowadzająca „Lubelską Kartę Miejską” trafi pod obrady Rady Miasta Lublin jeszcze w lutym. Nowa taryfa jest w trakcie opracowywania.
– Lubelska Karta Miejska to, obok loterii Rozlicz PIT w Lublinie i dodatkowych punktów przy rekrutacji do przedszkoli, kolejny miejski program premiujący mieszkańców, którzy płacą podatki w Lublinie. Dzięki miejskiej karcie osoby te będą mogły korzystać z ulg, m.in. w transporcie publicznym, a także w kulturze, sporcie czy edukacji. Istnienie takiego systemu przyczyni się do wzrostu dochodów miasta, ponieważ wpływy z PIT to aż 1/4 wszystkich środków w budżecie Lublina. Lubelska Karta Miejska to również sposób na budowanie więzi z miastem, a także pozyskiwanie nowych mieszkańców – mówi Krzysztof Żuk, prezydent miasta Lublin.
Ideą uchwały jest określenie głównych celów, obszarów, a także osób uprawnionych do korzystania z Lubelskiej Karty Miejskiej. Do programu mogą przystąpić wszystkie osoby zamieszkałe w Lublinie, które rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie gminy Lublin, bez względu na to czy osoby te osiągają dochód. Programem objęte są także osoby, które rozliczają podatek rolny z tytułu prowadzonego gospodarstwa rolnego, a także mieszkańcy Lublina, którzy nie osiągają dochodów opodatkowanych, a są objęci działaniami społecznymi prowadzonymi przez miasto. Do programu będą włączone także dzieci tych osób do ukończenia 18. roku życia, a w przypadku nauki do 25. roku życia, a także dzieci i młodzież przebywające w miejskich placówkach pieczy zastępczej lub rodzinnej.
Posiadanie Lubelskiej Karty Miejskiej uprawni do korzystania z ulg, rabatów i zniżek na miejskie usługi i produkty oferowane przez partnerów w takich obszarach jak: komunikacja miejska, Strefa Płatnego Parkowania, kultura, sport, rekreacja, oświata, zdrowie, gastronomia, handel oraz usługi. Lubelska Karta Miejska będzie dokumentem imiennym z fotografią, wydawanym na wniosek osoby zainteresowanej, rodzica/opiekuna lub osoby uprawnionej. Procedura wydawania Karty, jej ważności oraz wymaganych dokumentów zostanie określona przez Prezydenta Miasta Lublin w drodze zarządzenia. Podobnie, szczegółowy zakres oferowanych zniżek, ulg i uprawnień w ramach Programu, zostanie określony odrębnymi dokumentami.
Obecnie Zarząd Transportu Miejskiego pracuje już nad stworzeniem nowej taryfy opłat za przejazdy komunikacją miejską. Ma ona zróżnicować wysokość opłat dla osób mieszkających i rozliczających PIT w Lublinie oraz dla tych, które mieszkają w sąsiednich gminach, ale tutaj pracują czy uczą się, korzystając przy tym z miejskiej infrastruktury i transportu publicznego. Propozycja nowej taryfy trafi w formie projektu uchwały pod obrady Rady Miasta Lublin w II kwartale 2020 r.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.