Jak politycy oceniają kondycję transportu publicznego i najbardziej palące problemy w miejskiej mobilności? Czy warto inwestować w nowe technologie? Jak skutecznie walczyć z wykluczeniem transportowym poza miastami? Na najbliższym Kongresie Transportu Publicznego i Technologii miejskich zapytamy posłów z największych partii politycznych. : PiS, KO, PSL, Konfederacji, Razem i Polski 2050.
Kongres Transportu Publicznego i Technologii Miejskiej otworzy debata pt. "Polityka. Jaki program dla transportu publicznego?", w której udział wezmą przedstawiciele wszystkich najważniejszych w kraju partii politycznych. Obecnych parlamentarzystów, a zarazem i kandydatów w zbliżających się wyborach, będziemy pytać o ocenę obecnej kondycji transportu publicznego oraz rolę jaką powinien on pełnić we współczesnym państwie. Będziemy pytać o to czy warto inwestować w kolej i dotować ją z publicznych pieniędzy oraz o to, czy opłaty za drogi autostrady nadal powinny być tak niskie. Spróbujemy dowiedzieć się czy warto walczyć z wykluczeniem transportowym oraz inwestować w nowe technologie. Na pytania odpowiadać będą:
- Krzysztof Bosak, Poseł na Sejm RP, Konfederacja
- Stefan Krajewski, Poseł na Sejm RP, Polskie Stronnictwo Ludowe
- Paulina Matysiak, Posłanka na Sejm RP, Razem
- Paweł Olszewski, Poseł na Sejm RP, Koalicja Obywatelska
- Jerzy Polaczek, Poseł na Sejm RP, Prawo i Sprawiedliwość
- Mirosław Suchoń, Poseł na Sejm RP, Polska 2050
Debatę poprowadzi Łukasz Malinowski, dyrektor zarządzający w Zespole Doradców Gospodarczych TOR.
16 maja 2023 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się dwunasta edycja Kongresu Transportu Publicznego i Technologii Miejskich. Udział w Kongresie jest bezpłatny. Organizatorami wydarzenia jest Zespół Doradców Gospodarczych TOR i portal Transport Publiczny. Wśród zagadnień, które zostaną szczegółowo omówione podczas tegorocznej edycji wydarzenia, znajdą się także: smart city, mikromobilność, aplikacje i nowe technologie, pomysły polityków na rozwój transportu publicznego, rosnące koszty a rozwój oferty przewozowej, ekosystem technologii w miastach, mobilność miejska a neutralność klimatyczna, bezpieczeństwo w aplikacjach taksówkarskich czy lokalne inicjatywy, dialog i zarządzanie komunikacją z mieszkańcami.
Do udziału w debatach Kongresu i wygłoszenia wystąpień zaprosiliśmy prezydentów i burmistrzów polskich miast, zarządów transportu miejskiego, publicznych instytucji, parlamentarzystów, akademików i przedsiębiorców rozwijających najważniejsze technologie, z których korzystają mieszkańcy polskich miast. Jeśli Państwa firma, organizacja lub inny podmiot chciałaby wziąć udział w kongresowych dyskusjach i nawiązać kontakty w samorządach z całej Polski, zapraszamy do
kontaktu.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie:
www.kongrestransportupublicznego.pl.