PKP PLK znalazły najemców kolejnych lokali na dworcu Łódź Fabryczna. Do zagospodarowania wciąż pozostało jednak dużo przestrzeni przewidzianej na punkty handlowe czy usługowe. Czy wkrótce wszystkie wolne lokale zamienią się w sklepy, kawiarnie czy kwiaciarnie?
Od momentu otwarcia nowej, podziemnej Łodzi Fabrycznej jednym z największych problemów obiektu jest niewielki stopień wykorzystania obszernych przestrzeni handlowych. Ani poprzedni zarządca obiektu – PKP SA – ani aktualny, będący również właścicielem – PKP PLK – nie osiągnął w tej sprawie przełomu. Są jednak wreszcie dobre informacje, a krajowy zarządca infrastruktury kolejowej z optymizmem patrzy w tej kwestii w przyszłość.
Trwają rozmowy dotyczące kolejnego lokalu
– Zwiększa się powierzchnia wykorzystywana przez najemców. W stosunku do stanu przed pandemią to ok. 100 metrów kwadratowych więcej zagospodarowanej powierzchni – mówi Rafał Wilgusiak z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Ocenia jednocześnie, że na dworcu znajdują się punkty świadczące wszystkie usługi, które mogą być przydatne w czasie podróży. Są więc małe kawiarnie, salonik prasowy, automaty sprzedające napoje i przekąski oraz bankomaty.
Dodaje też, że PLK prowadzą aktualnie rozmowy dotyczące wynajmu kolejnego lokalu o powierzchni ok. 100 metrów kwadratowych. Nawet jeśli zakończą się one sukcesem, pustych pozostanie wciąż wiele pomieszczeń, które jeszcze nigdy nie zostały zagospodarowane. – – Wpływ na zainteresowanie najemców miała sytuacja pandemiczna – tłumaczy nasz rozmówca, choć również przed początkiem epidemii negocjacje z potencjalnie chętnymi do otwarcia swojej działalności na dworcu nie doprowadziły do zagospodarowania całej dostępnej przestrzeni.
Zmienia się obszar wokół Fabrycznej, zmieni się też rozkład jazdy
PLK zapewniają, że w czasie lockdownów wspierały najemców, a teraz zachęcają wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z ofertą najmu, którą zaprezentowano na stronie internetowej spółki. Już teraz na korzyść Fabrycznej działa zdaniem przedsiębiorstwa zmieniające się otoczenie dworca, bo powstaje tam dzielnica biurowa. – Po zakończeniu budowy tunelu średnicowego Łódź Fabryczna stanie się zaś głównym dworcem Łodzi – podkreśla przedstawiciel zarządcy infrastruktury.
To wówczas liczba chętnych do założenia na terenie Fabrycznej sklepu, kawiarni czy innego punktu usługowego ma według oczekiwań PLK wzrosnąć. – Łatwiejsze staną się podróże w kierunkach zachodnim, północnym i południowym – argumentuje Rafał Wilgusiak. Więcej pasażerów to zaś więcej potencjalnych klientów.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.