Zarządca infrastruktury liczy na znalezienie najemców pustych lokali komercyjnych na podziemnym dworcu. Prowadzi rozmowy dotyczące największego z nich i zapewnia, że aktywnie poszukuje najemców pozostałych. Chce też wykorzystać potencjał reklamowy i targowy obiektu.
Od chwili otwarcia podziemnego dworca Łódź Fabryczna w 2016 r. sporym problemem pozostaje duży procent nieużytkowanej powierzchni obiektu przeznaczonej na cele komercyjne. Znaleźć zainteresowanych szeregiem lokali nie udało się ani PKP SA, które zarządzało obiektem przez pierwsze pięć lat, ani PKP PLK, które pełni tę rolę obecnie. Spółka zapewnia jednak, że jest na dobrej drodze, by gmach został zagospodarowany w znacznie większym stopniu.
Część lokali wykorzysta ŁKA
– Prowadzimy rozmowy dotyczące wynajęcia największego z lokali dworca – mówi Rafał Wilgusiak z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Jeśli zakończą się one powodzeniem, powstanie tam siłownia. Bliżej jest do zawarcia umowy z Łódzką Koleją Aglomeracyjną. W najbliższym czasie PLK mają podpisać z przewoźnikiem kontrakt dotyczący pomieszczenia dla obsługi konduktorskiej pociągów.
– Jest też kilka zainteresowanych firm prowadzących działalność w zakresie wypożyczania aut – dodaje nasz rozmówca. Rozszerzenie swojej działalności mają zaś planować niektórzy z obecnych najemców, np. Coffe to Go i Relay. Stale zwiększa się liczba automatów sprzedażowych.
Komercjalizacja poprzez elektroniczne nośniki reklamowe
Zarządca infrastruktury zapowiada także działania mające poprawić wyniki komercyjne dworca w innymm zakresie. – Na finiszu jest podpisanie umowy na umieszczenie elektronicznych nośników reklamowych w części zewnętrznej i wewnętrznej budynku – usłyszeliśmy. Rosnąć ma też zainteresowanie przestrzenią Fabrycznej w kontekście imprez, w tym edukacyjnych i kulturalnych. Jesienią ponownie odbyć mają się tu targi książki, cyklicznie organizowana jest wystawa modelarska. Na dworcu kręcone są filmy, wykorzystano go również jako miejsce pokazu mody.
PLK prowadzą aktualnie rozmowy z przedstawicielami łódzkiego biznesu i placówek związanych z samorządem, w tym z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną czy Łódzką Agencją Rozwoju regionalnego, ale też z instytucjami kultury. Być może te ulokują w niezagospodarowanych pomieszczeniach swoje siedziby. Póki co zarządca obiektu podpisał list intencyjny w sprawie stałej wystawy Łódzkiego Domu Kultury. Liczy też, że znacznie większy ruch, a tym samym potencjał komercyjny, dworzec uzyska po otwarciu tunelu średnicowego.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem
zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów
zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji
handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu
w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z
siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.