Partner serwisu
Przestrzeń

Łódź: Miejskie spółki wprowadziły płatność za parkowanie

Dalej Wstecz
Data publikacji:
17-10-2024
Ostatnia modyfikacja:
16-10-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
TP

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Łódź: Miejskie spółki wprowadziły płatność za parkowanie
fot. UM Łódź
W ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy kilka samorządowych spółek zlikwidowało możliwość bezpłatnego parkowania na ich terenie. Za pozostawienie samochodu trzeba teraz płacić m.in. pod obiektami rekreacyjnymi. Miasto twierdzi, że decyzje w tej sprawie zawsze podejmują zarządy poszczególnych przedsiębiorstw.

Przez wiele lat łódzcy kierowcy mieli możliwość bezpłatnego pozostawiania swojego samochodu pod wieloma obiektami miejskimi. W ostatnim czasie opcje nieodpłatnego parkingu zostały jednak znacząco ograniczone, a w niektórych przypadkach koszt parkingu jest wysoki. Przykładowo postój pod zoo to wydatek 50 zł.

Płatne parkowanie pod kąpieliskiem, basenem czy halą sportową

W tym roku płatne parkingi zorganizował także Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W marcu szlabany pojawiły się przed wjazdem na parking leśny w Arturówku, z którym sąsiaduje m.in. sezonowe kąpielisko – wjazd na teren obiektu kosztuje 10 zł. MOSiR już wcześniej wprowadził pobór opłat np. pod halą sportową na al. Politechniki, która sąsiaduje z kampusem uczelni.

Od ok. roku bezpłatnie nie zaparkujemy już pod ogrodem botanicznym. Tam płatności pobierane są tylko w ciągu dnia, ale przez cały tydzień. Od 2022 r. niekorzystający z atrakcji płacą też za postój pod znajdującym się relatywnie niedaleko ogrodu aquaparkiem Fala.

Miasto nie wpływa na politykę parkingową spółek

Czy ograniczanie możliwości bezpłatnego parkowania jest elementem spójnej polityki miasta, które pozostaje właścicielem spółek zarządzających obiektami? – Są one samodzielnymi podmiotami prawa. W ramach prowadzonej działalności zarządzają majątkiem znajdującym się w ich dyspozycji – usłyszeliśmy w Biurze Promocji Urzędu Miasta Łodzi.

– Kształtowanie polityki odpłatności za parkowanie na parkingach stanowiących własność tych spółek czy znajdujących się w ich władaniu należy do zarządu spółki. Znajduje się to w ramach czynności zwykłego zarządu – wskazują służby prasowe UMŁ. Samorząd bezpośrednio wpływa na politykę parkingową jedynie w przypadku strefy płatnego parkowania.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5