Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie rozpisał przetarg na opracowanie przebudowy ul. Zana. Projektanci pochylą się nad rozwiązaniami dla całej 2,5-kilometrowej arterii. Przebudowę przejdzie nawierzchnia. Pojawią się buspasy.
Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie prowadzi postępowanie przetargowe na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej na przebudowę i rozbudowę ul. Tomasza Zana na odcinki od ul. Nadbystrzyckiej do al. Kraśnickiej oraz sprawowanie nadzorów autorskich. Opracowaniem zostanie więc objęta cała długość arterii liczona na ok. 2,5 km. Ul. Tomasza Zana jest jedną z głównych arterii komunikacyjnych zlokalizowaną w dzielnicy Rury oraz dzielnicy Konstantynów. Na całym odcinku zlokalizowana jest trakcja trolejbusowa.
Zamawiający zaznacza, że w koncepcji mają się znaleźć propozycje rozwiązań geometrycznych przebudowy układu drogowego ul. T. Zana wraz z wariantowymi rozwiązaniami przebudowy skrzyżowań z uwzględnieniem w pierwszym wariancie zaprojektowania pasów do skrętu w lewo na czterech skrzyżowaniach z ulicami Jana Sawy, Juranda/Wallenroda, Brzeskiej oraz Faraona.
Droga o kategorii powiatowej będzie dalej drogą jednojezdniową z czterema pasami ruchu, a na odcinku od ul. Krasińskiego do al. Kraśnickiej tylko z dwoma pasami ruchu. Przyjęto klasę Z drogi z nośnością 115 kN. W ramach inwestycji przebudowana zostanie nawierzchnia jezdni wraz z wyznaczeniem buspasów. Przebudowę ma przejść sygnalizacja świetlna, kanały technologiczne, oświetlenie, chodniki. Powstanie droga rowerowa, zatoki autobusowe, pawilon sanitarny dla potrzeb ZTM-u. Przebudowana będzie musiała być także trakcja trolejbusowa, zjazdy i miejsca postojowe. Zadanie zakłada również remont przejścia podziemnego.
– Planujemy aplikować o środki, składając wniosek na projekt unijny w perspektywie finansowej Unii Europejskiej 2021-2027. W pierwszej kolejności musimy mieć jednak gotową dokumentację projektową, stąd rozpoczynamy procedurę wyboru wykonawcy tego zadania. Projekt określi dokładny zakres inwestycji oraz koszt jej realizacji – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.
Otwarcie ofert zaplanowano na 11 września. Biuro projektowe będzie miało 17 miesięcy na przygotowanie dokumentacji, od daty podpisania umowy. Wybór wykonawcy dokumentacji poprzedzi analiza ceny (60 proc.) oraz doświadczenie zawodowe projektanta drogowego (40 proc.).
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem
zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów
zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji
handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu
w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z
siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.