Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Sieradzu właśnie ogłosiło przetarg na zakup sześciu autobusów elektrycznych o długości między 8,5, a 10,5 metra. Zadanie jest dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
MPK w Sieradzu prowadzi przetarg na zakup sześciu elektrobusów o długości do 10,5 metra, które mają pokonywać na jednym ładowaniu minimum 160 kilometrów. Zamawiający preferuje, by nowe elektrobusy mogły zabrać na pokład powyżej 80 pasażerów, a minimalna pojemność pojazdów została określona na 60 osób, z czego minimum 20 ma mieć możliwość podróży na miejscach siedzących. Autobusy mają być ładowane za pomocą zewnętrznej ładowarki Plug-in, lecz zamawiający preferuje też, aby wykonawca zamontował wbudowaną w pojazd ładowarkę elektryczną o mocy minimum 20 kW, a pojazdy mają mieć też możliwość montażu ładowarki pantografowej.
Autobusy mają rozpędzać się maksymalnie do 70 km/h, a ich napęd ma stanowić silnik bądź silniki o minimalnej mocy 140 kW. W elektrobusach ma zostać także zamontowany mechanizm rekuperacji energii. Energia elektryczna ma być magazynowana w akumulatorach o mocy minimum 210 kWh. W autobusach znajdzie się system ogrzewania oraz klimatyzacji. Pojazdy mają być też w pełni niskopodłogowe, a pasażerowie mają mieć do swojej dyspozycji pokładowe Wi-Fi oraz 6 podwójnych portów USB do ładowania urządzeń mobilnych.
Drzwi w układzie 1:2:0, choć MPK dopuszcza także inne układy, a dokładniej 1:2:2, 1:2:1 czy też 2:2:2. W autobusach zostaną także zamontowane tablice informacji pasażerskiej oraz kasowniki biletowe. Pojawi się również system monitoringu wizyjnego.
Realizacja zamówienia ma zostać podzielona na trzy etapy. Pierwsza transza, dotyczące dwóch autobusów, ma zostać wykonana do 30 czerwca przyszłego roku. Kolejna, druga z nich, także dotyczy dwóch autobusów i ma zostać zrealizowana do 30 września 2023 roku. Dwa ostatnie autobusy mają przyjechać do zamawiającego do 30 grudnia przyszłego roku. Całość zamówienia ma zostać zrealizowana w ciągu 15 miesięcy licząc od dnia podpisania umowy.
W przetargu mogą startować wykonawcy, którzy wykażą, że w ciągu trzech ostatnich lat zrealizowali dostawę minimum 1 autobusu elektrycznego, którego wartość wynosiła co najmniej 1,2 miliona złotych. Oferty w postępowaniu można składać do 22 sierpnia bieżącego roku, a o wyborze najkorzystniejszej oferty zdecydują cena - 60% a także warunki techniczne i eksploatacyjne - 40%. Na warunki techniczne składają się: liczba pasażerów, system ładowania, silnik, zabudowa magazynów energii oraz wyjścia bezpieczeństwa.
Zamówienie jest dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.