Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze rozpisał przetarg na dostarczenie 3 autobusów klasy MINI. Przedmiot zamówienia realizowany jest przy wsparciu środków unijnych.
Nowo otwarty przez MZK w Zielonej Górze przetarg opiewa na dostarczenie 3 sztuk fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów miejskich o maksymalnej długości 6,5 metra (klasa MINI) wraz z wyposażeniem. Wszystko to w ramach projektu pn. „Rozbudowa niskoemisyjnego systemu komunikacji publicznej na obszarze funkcjonalnym Zielonej Góry” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027.
Długość pojazdów powinna wynosić od 5,8 do 6,5 metra, szerokość od 2 do 2,1 metra. Całkowita ilość miejsc w autobusie MINI powinna wynosić minimum 19 (bez fotela kierowcy), w tym co najmniej 9 miejsc siedzących (3 dostępne z niskiej podłogi). Zamawiający wymaga jednej pary drzwi w środkowej części pojazdu otwieranych na zewnątrz.
Zamawiający dopuszcza rozwiązania napędu poprzez zastosowanie jednego lub wielu silników elektrycznych z zastrzeżeniem, że moc (łączna nie mniejsza niż 130 kW) uzyskana zagwarantuje pełne funkcjonowanie pojazdu wraz z osprzętem i wyposażeniem w skrajnie niekorzystnych warunkach w ruchu miejskim.
Układ napędowy powinien być wyposażony w: system odzyskiwania energii podczas hamowania i jazdy z góry i wykorzystywać ją do doładowania akumulatorów lub kondensatorów (zależnie od zastosowanego rozwiązania technicznego) tzw. rekuperacji; przełącznik umożliwiający awaryjny zjazd do zajezdni w przypadku wystąpienia awarii (np. w przypadku wystąpienia awarii hamulca przystankowego blokującego jazdę pomimo zamkniętych drzwi); ograniczenie maksymalnej prędkości jazdy do 80 km/h.
Energia elektryczna może być magazynowana w akumulatorach NMC litowo-jonowe które będą ładowane z ładowarek istniejących u zamawiającego na zajezdni (ładowanie mocą od 40 kW do 80 kW). Ilość zmagazynowanej energii w pojeździe powinna umożliwić przejechanie autobusu (w pełni obciążonego) przy zasilaniu elektrycznym w warunkach SORT-2 co najmniej 180 km, bez doładowywania baterii w temperaturach otaczającego powietrza w miejscach zacienionych od -30ºC do +40ºC przez cały rok. Dla warunków klimatycznych miasta Zielona Góra. Zamawiający wymaga jednak, aby pojemność magazynu energii była nie mniejsza niż 85 kWh.
Ładowanie baterii ma się odbywać poprzez złącze typu „plug in” – gniazdo CCS Combo 2 z ładowarki zewnętrznej – ładowanie odbywać się będzie na zajezdni u zamawiającego. Autobus musi być przystosowany do ładowania na stacjach wolnego ładowania istniejących u zamawiającego firmy EKOENERGETYKA. Posiadają one dwa tryby pracy: tryb ładowania podstawowego (z mocami ładowania 60 kW na każdym stanowisku ładowania), tryb ładowania rezerwowego (z możliwością wykorzystania jednego stanowiska mocą 120 kW).
Autobusy mają być również oczywiście wyposażone w klimatyzację, ogrzewanie i wentylację oraz w monitoring.
Obowiązkiem Wykonawcy jest również przeprowadzenie niezbędnych szkoleń pracowników wskazanych przez Zamawiającego dla wszystkich urządzeń, dla których wymagana jest instrukcja obsługi. Szczegółowy program szkoleń zawierający m.in. zakres i harmonogram szkoleń, przed wdrożeniem podlega zatwierdzeniu przez Zamawiającego. Wszystkie koszty związane ze szkoleniami (w tym koszty materiałów, dojazdów oraz noclegów personelu Zamawiającego w przypadku szkoleń poza siedzibą Zamawiającego) ponosi Wykonawca.
Zamawiający wymaga, aby po zakończeniu okresu gwarancji w ciągu 7 kolejnych lat Wykonawca świadczył usługi serwisu pogwarancyjnego urządzeń dostarczonych w ramach niniejszego zamówienia dla których przewidziano proces naprawczy.
Aby wziąć udział w postępowaniu Wykonawca powinien wykazać, że w okresie ostatnich trzech lat przed dniem upływu terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie jednorazowo co najmniej 1 zamówienie polegające na dostawie 3 sztuk fabrycznie nowych miejskich autobusów niskopodłogowych z napędem elektrycznym.
Oferty złożone w postępowaniu będą oceniane zgodnie z kryteriami: cena oferty brutto (60%), właściwości techniczno-eksploatacyjne (15%), gwarancja na autobus (15%) oraz termin wykonania zamówienia (10%).
Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w maksymalnym terminie 365 dni od daty zawarcia umowy. Otwarcie ofert nastąpi natomiast w dniu 18 marca 2025 r. o godz. 11:00
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem
zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów
zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji
handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu
w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z
siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.