Warsaw Booster, najdłużej działający miejski program akceleracyjny w Europie Środkowo Wschodniej, już po raz 11 przedstawi najlepsze projekty podczas swojego grudniowego finału w Warszawskim Workinie na Starym Mieście.
Najbardziej innowacyjne startupy tegorocznej edycji Warsaw Booster’24 są gotowe, by opowiedzieć na swoich przykładach o technologiach przyszłości, które największym metropoliom potrzebne są już dziś. Liderzy i liderki polskiego oraz środkowo-europejskiego ekosystemu innowacji wysłuchają 10 prezentacji w sercu Warszawy we wtorek 10 grudnia o godzinie 14:00 (czasu warszawskiego).
Co pokaże tegoroczny Demo Day?
Demo Day to wydarzenie rodem z Doliny Krzemowej. Idea polega na prezentacji nowych technologii i ich autorów w krótkiej, dynamicznej formule.
Na czym polega warszawski “Booster”?
Warsaw Booster to coś więcej niż program akceleracyjny. To platforma doskonalenia i współpracy dla startupów, korporacji, inwestorów i - co wyróżnia warszawki program na tle innych inicjatyw - miejskich przedsiębiorstw oraz administracji publicznej. Po 3 miesiącach akceleracji, na scenie wystąpi 10 projektów, wyłonionych z ponad 160 zgłoszeń. Powalczą one o nagrody o łącznej wartości 90.000 zł.
– Świetnie, że już po raz 11 zobaczymy pierwsze efekty tych nowych synergii na żywo! Founderzy pokażą się gronu ekspertów i interesariuszy, ale przede wszystkim wyślą mocny sygnał do młodych innowatorów z Polski i całego regionu: że nasze miasto jest na nich otwarte, że Warszawa to miejsce, w którym misją urzędników i zakładów miejskich jest stałe doskonalenie się; jest testowanie nowoczesnych i wygodnych dla mieszkańców rozwiązań, które z Warszawy mogą ekspandować na inne miasta, nie tylko w Polsce – podkreśla Paulina Brym-Ciuba, CEO fundacji Startup Hub Poland, lidera konsorcjum wiodących Warszawskich NGOsów, które za cel stawiają sobie promowanie rozwiązań technologicznych i biznesowych o rewolucyjnym potencjale.
Dla kogo to wydarzenie?
Demo Day to swoiste warszawskie święto innowacji i przedsiębiorczości. – Jako organizatorzy chcemy dotrzeć od inwestorów i aktywistów, po przedstawicieli korporacji, liderów branży technologicznej i ludzi, którzy chcą poznać Warszawę od tej prawdziwie innowacyjnej strony. Tak przełomowe rozwiązania i tak kapitalne osobowości, jak te prezentujące się podczas Demo Day, po prostu nie powinny zostać przeoczone – zachęca Katarzyna Łuka z SHP, liderka tegorocznej edycji Boostera.
– To dzień, w którym startupy mogą zabłysnąć. Prezentując swoje projekty przed ekspertami i potencjalnymi partnerami, mają szansę przyspieszyć swój rozwój i zdobyć dalsze wsparcie, bez którego bardzo trudno jest zweryfikować swoje hipotezy i udowodnić swoją społeczną i biznesową wartość – dodaje dr Jan Kaczmarek, prezes Fundacji MOST, organizacji z największym doświadczeniem w szytym na miarę konsultingu wczesno-technologicznym.
Co jest oczkiem w głowie Warsaw Boostera?
Najprostsza odpowiedź - to innowatorzy i innowatorki. Program przez lata wsparł już kilkaset projektów, z których części udało się “uciec” konkurencji do przodu i zbudować solidne technologiczne marki.
– Warsaw Booster to przestrzeń dla talentów i wizjonerów, którzy swoją kreatywność i energię kierują na rozwijanie innowacyjnych rozwiązań, odpowiadając na wyzwania współczesności i kształtując przyszłość. Warszawa wzmacnia swoją pozycję jako dynamiczny ekosystem startupów i innowacji, oferując firmom przestrzeń do rozwoju, dostęp do zasobów i możliwość budowania potencjału na skalę globalną. W tym roku po raz pierwszy skupiliśmy się na wsparciu zespołów w przygotowaniach do ekspansji zagranicznej poprzez dedykowane warsztaty i doradztwo. Dzięki nim firmy mogą lepiej zrozumieć specyfikę nowych rynków i przygotować się do skutecznego wprowadzania swoich rozwiązań na międzynarodową scenę – podkreśla Magdalena Jabłońska, prezes Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej, która dołączyła do konsorcjum specjalistyczne kompetencje w zakresie internacjonalizacji.
Informacje praktyczne
Demo Day Warsaw Booster’24 odbędzie się już we wtorek 10.12 w warszawskim Workinie, przy Senatorskiej 2, o godz 14:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Zaproszenia organizatorzy wystosują do wybranych osób spośród zgłaszających się przez formularz chętnych (formularz dostępny jest
TUTAJ). Pozostali będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu online. Informacje o transmisji dostępne będą w dniu wydarzenia na
profilu facebookowym.