Partner serwisu
Przestrzeń

Nowe Centrum Warszawy: Tunel pod Marszałkowską przechodzi do historii

Dalej Wstecz
Data publikacji:
27-06-2024
Ostatnia modyfikacja:
27-06-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UM Warszawa

Podziel się ze znajomymi:

Rozpoczyna się kolejny ważny etap realizacji projektu Nowego Centrum Warszawy. Przed Pałacem Kultury i Nauki powstaje plac Centralny, a warszawscy drogowcy przygotowują się do przebudowy kwartału ulic Złotej i Zgoda. Elementem łączącym te dwie inwestycje będzie nowe przejście dla pieszych w osi ulicy Złotej. Jednocześnie zamknięty zostanie tunel drogowy w osi ul. Złotej.

W nocy z piątku na sobotę, z 28 na 29 czerwca, zostanie zamknięty zjazd do tunelu od strony Marszałkowskiej i na Złotej. Ruch na ulicy Złotej – wzdłuż tunelu – będzie odbywał się tak, jak dotychczas: otwarte pozostaną dwie jezdnie, zawrotka i wyjazd w prawo w Marszałkowską.

Pierwsze prace nie spowodują więc większych utrudnień. Jeżeli jednak ktoś ma ochotę na ostatnią przejażdżkę tunelem, to musi się śpieszyć – 29 czerwca zostanie on zamknięty.

Wymagające zadanie

Zadanie nie jest proste, ale istotne w kontekście budowy Nowego Centrum Warszawy. Obiekt nie zostanie tylko zasypany. Część elementów zostanie rozebrana, a cześć zalana betonem – tak, aby przejazd Marszałkowską był w pełni bezpieczny. Drogowcy przebudują także dużą stację trafo, która znajduje się w tunelu.

Oprócz tego, pojawią się nowe chodniki i wiele zieleni. Teren ma być równie estetyczny, co budowany plac Centralny i planowany kwartał Złotej i Zgoda.

Złota i Zgoda coraz bliżej

Niedawno został wybrany wykonawca w przetargu na przebudowę 2,5 hektara ulic i placów. Najlepsze okazała się firma Skanska, która za prace ma otrzymać ponad 49 mln zł. Obecnie trwają przygotowania do podpisania umowy. Całkowicie zmienią się nie tylko Złota i Zgoda, ale też ulica Sienkiewicza, duży fragment ulicy Jasnej oraz place pomiędzy nimi, w tym przed charakterystycznym „Domem pod Orłami”. Pojawią się setki nowych drzew, skwery z niską zielenią, ozdobne fontanny. Powstaną trzy duże miejskie place. Towarzyszyć im będzie zaplanowana w detalach wymiana nawierzchni na takie, które są estetyczne i wykonane z wysokiej jakości materiałów.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Amsterdam: Nowy plan ograniczenia ruchu. Zamordyzm czy ekologia?

Przestrzeń

Warszawa. Plac Pięciu Rogów i milionów odwiedzających

Przestrzeń

Nowe Centrum Warszawy: Nowe terminy, teraz Złota i Zgoda

Przestrzeń

Hradec Králové zlikwiduje wielki parking w centrum miasta

Przestrzeń

Zobacz również:

Amsterdam: Nowy plan ograniczenia ruchu. Zamordyzm czy ekologia?

Przestrzeń

Warszawa. Plac Pięciu Rogów i milionów odwiedzających

Przestrzeń

Nowe Centrum Warszawy: Nowe terminy, teraz Złota i Zgoda

Przestrzeń

Hradec Králové zlikwiduje wielki parking w centrum miasta

Przestrzeń

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5