Dopiero 15 września zostanie uruchomione połączenia kolejowe do stacji Kraków Balice. Pierwotnie pociągi KMŁ do podkrakowkiego lotniska miały dotrzeć już 1 września.
Koleje Małopolskie oraz PKP Polskie Linie Kolejowe potwierdziły, że 15 września br. zostaną uruchomione połączenia kolejowe ze stacji Wieliczka Rynek-Kopalnia oraz Kraków Główny do stacji Kraków Balice. Pasażerowie za przejazd z Krakowa Głównego pod port lotniczy zapłacą 8 zł.
– Pociągi z Krakowa do Portu Lotniczego ruszą w pełnym zakresie 15 września, tak ustaliły wspólnie PKP Polskie Linie Kolejowe SA. oraz przewoźnik, Koleje Małopolskie. Do tego czasu wykonawca zakończy prace, przeprowadzone zostaną testy i odbiory. Opóźnienie w uruchomieniu trasy jest spowodowane spowolnieniem prac przez wykonawcę na ostatnim etapie inwestycji – poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe.
– PLK na podstawie oceny postępu prac wykonawcy w ostatnich dniach zarówno przy torach, jak i przy urządzeniach sterowania ruchem, z uwzględnieniem czasu niezbędnego na wykonanie testów, uznały termin 15 września za możliwy do uruchomienia pełnej eksploatacji linii. Taki zakres uruchomienia pociągów – według pełnego rozkładu jazdy, zgodnie z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa, był oczekiwany i odpowiada przewoźnikowi. Od połowy września na trasie Kraków Główny – Port Lotniczy pociągi będą najlepszym, wygodnym i szybkim rodzajem transportu. Gdy otwarty będzie terminal lotniska, kolej zapewni kompleksową obsługę pasażerom obu środków transportu – przekazał zarządca infrastruktury.
– Możliwość wstępnej eksploatacji linii i prowadzenia testów oraz pilotażowych jazd pociągów powinna być możliwa już na początku września. PLK maksymalnie angażują służby techniczne, by proces odbiorów poszczególnych elementów inwestycji przebiegał bez zakłóceń – informują PKP PLK.
Więcej na ten temat przeczytacie
w serwisie Rynek Kolejowy.
Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.
Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.
