Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Poznań. Ostatnie szlify na ul. Św. Marcin

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
14-01-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Dziś formalnie zakończyły się roboty budowlane na ul. Św. Marcin w Poznaniu. Ruszają odbiory, które potrwają do marca. Dopiero po ich zakończeniu ulica będzie w pełni dostępna dla wszystkich, uruchomiony zostanie przystanek, a na wiosnę zaczną działać fontanny.

– Po zgłoszeniu zakończenia prac przez wykonawcę rozpoczną się odbiory, po których być może wykonawca będzie musiał dokonać prac poprawkowych. Mimo formalnego zakończenia wykonywania robót 14 stycznia, cały czas będą mogły być realizowane prace. Tak zwany odbiór końcowy robót budowlanych powinien zakończyć się, zgodnie z postanowieniami umowy, do 31 stycznia – tłumaczy w rozmowie z oficjalnym serwisem urzędu miasta Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

W lutym wykonawca zobowiązany jest uzyskać pozwolenie na użytkowanie, żeby mogło ono wejść w życie najpóźniej 1 marca. Kluczowym i ostatecznym terminem, kiedy ma być dostarczona dokumentacja powykonawcza, jest 17 marca.

Kończąca się przebudowa odcinka ul. Św. Marcin to pierwszy etap zmian w ramach Programu Centrum. W ramach kolejnych etapów przebudowane będzie skrzyżowanie ulic Św. Marcin, Towarowej i al. Niepodległości, pozostała część ul. Św. Marcin przed Gwarną i od ul. Ratajczaka w kierunku Al. Marcinkowskiego, a także ulice: 27 Grudnia, Gwarna, Fredry i Mielżyńskiego. Zmieni się również ul. Ratajczaka, na której powstanie trasa tramwajowa. Cała inwestycja ma być gotowa na początku 2022 roku.

Od zeszłego roku stoi już kilkadziesiąt drzew – klonów pospolitych i lip holenderskich. Od kilku tygodni można już podziwiać oświetlenie. Natężenie światła nowych latarni będzie można regulować. Wykonywane są jeszcze prace związane z regulacją studzienek czy montażem krat wokół drzew. Uzupełniana jest również nawierzchnia w miejscu studzienek teletechnicznych. Do końca tygodnia powinny zostać zamontowane również elementy małej architektury, m.in. w postaci słupów zakończonych oprawami oświetleniowymi, które posiadają mechanizm umożliwiający ich poruszanie. Staną również ławki, kosze na śmieci czy donice. Ławki w kształcie liter będą wykonane z laminatu.

Trwa montaż wiaty nowego przystanku tramwajowego. Nowy przystanek będzie nosić nazwę "Ratajczaka", bowiem zlokalizowany będzie tuż przed skrzyżowaniem ulic Św. Marcin i Ratajczaka. Mniej więcej w tym miejscu pasażerowie mieli kiedyś możliwość wsiadania i wysiadania z tramwaju, ale przystanek ten został zlikwidowany w latach 70. Ten nowo wybudowany będzie typu wiedeńskiego. Będzie można z niego korzystać po zakończeniu odbiorów, czyli prawdopodobnie jeszcze w marcu. W przyszłości, po wybudowaniu trasy tramwajowej wzdłuż ul. Ratajczaka, będzie można na nim wsiąść w tramwaj jadący na Wildę i Dębiec, co znacząco skróci czas dojazdu na południe Poznania.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5