Urząd Miasta Rzeszowa prowadzi przetarg na przebudowę jednej z najstarszych ulic w Rzeszowie. Mowa o deptaku w ciągu ul. Grunwaldzkiej. Zamiast kostki brukowej pojawić mają się bardziej historyczne rozwiązania.
Prowadzony jest przetarg na roboty dla przebudowy ul. Grunwaldzkiej w Rzeszowie. To jedna z najstarszych dróg w mieście. Biegnie od dworca autobusowego. Przebiega także pod charakterystyczną okrągłą kładką dla pieszych, a także obok Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego by następnie zamienić się w deptak pieszo-rowerowy. To właśnie o tę ostatnią część dotyczy postępowanie przetargowe. Roboty obejmują odcinek od km 0+000,00 do km 0+240,50 czyli od skrzyżowania z ul. Jana III Sobieskiego (bez tego skrzyżowania) do skrzyżowania ul. Kościuszki (bez tego skrzyżowania).
Miasto ponad rok próbowało wystartować z postępowaniem przetargowym, jednak przeciągające się uzgodnienia z konserwatorem zabytków skutecznie odsunęły inwestycję w czasie. W ramach zadania przebudowanych na zostać 246,72 m traktu. Kostka brukowa ustąpi na rzecz bardziej estetycznych rozwiązań. Zamawiający dopuszcza użycie płyt kamiennych lub kostki historycznej wielkogabarytowej z dopuszczeniem ruchu niektórych pojazdów. Wymaga się, aby roboty nawierzchniowe wykonywane były za pomocą mechanicznych urządzeń podciśnieniowych do podnoszenia i układania płyt granitowych i krawężników.
Cała inwestycja ma kosztować około 3,82 mln zł. Do przetargu przystąpił jednak tylko jeden oferent. Firma Strabag zaoferowała prace za 16,4 mln zł i udzielenie rękojmi za wady na okres 7 lat. Oferta jest więc droższa prawie czterokrotnie od przygotowanego budżetu. Wybór wykonawcy w przetargu poprzedza analiza ceny (60 proc.) oraz okresu rękojmi za wady i okres gwarancji (40 proc.). Na realizację zadania wykonawca miałby 14 miesięcy.
Na deptaku pojawi się mała architektura, w tym ławki i kosze. Powstanie również więcej zieleni – krzewy, małe drzewa oraz nasadzenia kwiatów. Skrzyżowania z drogami poprzecznymi mają być pozbawione sygnalizacji świetlnej. Inwestycja pozwoli poprawić estetykę terenu i komfort poruszania się pieszych oraz rowerzystów.
Wraz z realizacją nowej nawierzchni, wykonawca przebuduje kanalizację deszczową, sanitarną, sieci wodociągowe sieci gazowe oraz oświetlenie uliczne. Wyremontowany ma zostać plac przed Uniwersytetem Rzeszowskim. Poprawione zostaną dojścia do budynku, które zyskają 2,4-2,6 metra szerokości i powstaną z płyt kamiennych.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.