W przyszłym tygodniu, w dniach 19-20 października, odbędzie się już IV Kongres Transportu Publicznego, organizowany przez portal Transport-publiczny.pl i Zespół Doradców Gospodarczych TOR. Ta największa tego typu branżowa impreza, skupiająca samorządowców, polityków, przedstawicieli operatorów i przewoźników, a także producentów taboru i komponentów, odbędzie się w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Muranów, mieszczącym się w efektownym Muzeum Historii Żydów Polskich.
Czwarta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się 19-20 października w Warszawie. Wydarzenie będzie gościć w wyjątkowym miejscu – Centrum Konferencyjnym Muranów, mieszczącym się w efektownym Muzeum Historii Żydów Polskich. To największa tego typu branżowa impreza. W zeszłym roku KTP, który odbył się w Bydgoszczy, przyciągnął ponad 300 uczestników – samorządowców, polityków, przedstawicieli operatorów i przewoźników, a także producentów taboru i komponentów.
Wśród tegorocznych tematów, które będą poruszane podczas dwóch dni KTP, znajdują się wyzwania stojące przed miastami w związku z rosnącą mobilnością, technologie służące mobilności, ustawa o powiatach metropolitalnych, planowanie i realizacja celów rozwoju miast, ekologiczny transport, tworzenie zintegrowanej komunikacji oraz transport a planowanie przestrzenne. Przewidziano debaty prezydenckie i marszałkowskie. Wydarzeniem towarzyszącym jest seminarium z okazji 10-lecia Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie.
Udział w kongresie jest bezpłatny, jednak obowiązuje rejestracja uczestników. Coroczna już impreza organizowana jest przez ZDG TOR i portal Transport-publiczny.pl. Współorganizatorem wydarzenia jest m.st. Warszawa.
Ze szczegółowymi informacjami na temat IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku, można zapoznać się na specjalnej stronie Kongresu.
