Związek powiatowo-gminny mający siedzibę w Oławie właśnie ogłosił przetarg na 10 nowych elektrobusów, które będą kursować na terenie gmin powiatu oławskiego. Związek kupuje autobusy 9 oraz 12-metrowe, których operatorem będzie PKS Oława.
Związek Powiatowo – Gminny Oławskie Przewozy Gminno – Powiatowe chce zakupić autobusy elektryczne do świadczenia usług komunikacji publicznej. Przetarg dotyczy zakupu 10 nowych autobusów elektrycznych w tym 7 pojazdów klasy Midi oraz 3 klasy Maxi. Ponadto zamawiający chce również, aby wykonawca dostarczył 5 stacjonarnych ładowarek do nowych autobusów, a także 5 ładowarek mobilnych. Wszystkie ładowarki mają być ładowarkami typu plug-in.
Wszystkie autobusy muszą być w pełni niskopodłogowe. 3 pojazdy klasy Maxi mają mieć długość maksymalnie 12 metrów i mają zabierać na pokład co najmniej 75 pasażerów, z czego minimum 20 na miejscach siedzących. Co najmniej 6 miejsc siedzących ma być dostępnych bezpośrednio z niskiej podłogi. Preferowany układ drzwi to 2-2-0 lub też 1-2-0, które mają otwierać się do wewnątrz.
Założono, że pojazdy będą napędzane silnikiem bądź silnikami zamontowanymi w osiach autobusów, a ich łączna moc wyniesie co najmniej 150 kW. Elektrobusy będą miały wbudowany ogranicznik prędkości do 70 km/h. W autobusie pojawi się system rekuperacji energii, a pojazd ma być w stanie przejechać na jednym ładowaniu 280 kilometrów. Pojazdy będą ładowane tylko i wyłącznie za pomocą złącza plug-in.
Oświetlenie autobusu, zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne, zostanie wykonane w technologii LED. Autobusy będą ogrzewane, klimatyzowane oraz monitorowane. Pojawi się także system informacji pasażerskiej oraz ładowarki USB dla pasażerów.
Autobusy klasy Midi mają mieć długość od 8 do 9 metrów i mają mieścić minimum 20 osób na miejscach siedzących. Minimalna pojemność pojazdów została określona na 45 osób. Układ drzwi to 2-2 lub 1-2. Wymagania wobec napędów i zasięgów krótszych autobusów są identyczne jak te stawiane autobusom 12-metrowym. Także w krótszych autobusach znajdzie się klimatyzacja, ogrzewanie, oświetlenie LED oraz system informacji pasażerskiej oraz monitoring.
Całość zamówienia ma zostać zrealizowana do 31 marca 2026 roku, natomiast dostawy podzielono na dwie partie. Pierwsza z nich, dotycząca dostawy 5 autobusów klasy Midi oraz 5 ładowarek stacjonarnych ma zostać zrealizowana do 31 marca 2025 roku. Reszta, a więc dostawa 5 kolejnych autobusów oraz ładowarek mobilnych ma nastąpić do 31 marca 2026 roku.
W postępowaniu mogą wziąć udział wykonawcy, którzy wykażą, że w ciągu pięciu ostatnich lat zrealizowali minimum jedną dostawę opiewającą na co najmniej 5 autobusów elektrycznych, z czego minimum 3 z nich są eksploatowane przez minimum 12 miesięcy. Ponadto potencjalny dostawca spełni wymogi startu jeśli wykaże, że poza dostawą autobusów zrealizował również dostawę 5 ładowarek o mocy nie mniejszej niż 35 kW.
O wyborze najlepszej oferty zdecydują cena - 60% oraz warunki gwarancji - 40%.
Związek realizuje przewozy miejskie oraz podmiejskie na terenie miast Oława i Jelcz-Laskowice, a także gmin Oława, Jelcz-Laskowice, Domaniów, Siechnice, Żórawina oraz powiatu oławskiego. Przewoźnikiem realizującym kursy jest PKS Oława, należący w 100% do powiatu oławskiego.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem
zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów
zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji
handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu
w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z
siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.